Tým

MUDr. Daniel Kvapil

Atestace z chirurgie I, urgentní medicíny a medicíny katastrof a všeobecného praktického lékařství. Pracoval jsem na ortopedii, chirurgii se zaměřením na traumatologii. Poté více než 5 let na zdravotnické záchranné službě – ve výjezdové skupině a přechodně i v letecké záchranné službě (výjezdová stanoviště Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Jihlava, Pelhřimov, Znojmo, Hrušovany nad Jevišovkou). Dosud jezdím ve Znojmě. Učil jsem na střední zdravotní škole v Třebíči chirurgii, vyučuji urgentní medicínu na LF UP Olomouc. Úspěšně jsem se zúčastnil mnoha národních i mezinárodních soutěží záchranných služeb (Rallye-Rejvíz 1. a 3.místo, EMS Championship Izrael 1.a 2.místo, Ambulance rallye Antalya Turecko 1.místo, Fifth Polish Championships in Emergency Medicine 1. místo, Rescueski 1. a 7.místo ) a aktivně jsem přednášel na mezinárodních kongresech o výuce urgentní medicíny pomocí modelových situací.

Jsem full instrnuctor ALS PROVIDER kurzů.

Byl jsem hlavním lékařem Horácké Rally, Rally Vysočina, Rally Vrchovina a Rally Hustopeče.

Nyní pracuji jako praktický lékař (Hrotovice, Myslibořice, Budišov a Rudíkov) a musím říci, že se tady všechny zkušenosti zúročí.

Největší záliby jsou rodina, rodina, rodina, práce a sport.

Sportu se věnuji od malinka – dříve jako registrovaný gymnastice, volejbalu a sportovní kulturistice, jinak lyžování, stolnímu tenisu, tenisu, windsurfingu, jsem členem Sambo Klubu (to není tanec 🙂 ) …občas zajdu i na ryby 🙂

„Urgentní medicína je adrenalinový sport – během vteřin jde o život a proto je nutné stále trénovat.“


Bc. Martin Hejátko

Specializuji se na záchranu a vyprošťování osob, záchranné práce ve výškách a nad volnou hloubkou, ve vodě a pod vodní hladinou. Koníčky plné adrenalinu se staly mým zaměstnáním.

Další specializace Technik chemicko-technické služby, istrnuktor pro výcvik hašení požárů v uzavřených prostorech. Od svých 10 let jsem členem Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, kde jsem se postupně vzdělával nejen v poskytování první pomoci a záchraně tonoucího, ale naučil se i dalším dovednostem jako je potápění, práce ve výškách a nad volnou hloubkou, ovládání plavidel atd. Postupně jsem získával tyto kvalifikace Záchranář II. VZS ČČK, Dobrovolná sestra ČČK, potápěč CMAS P**, IANTD – Ice Diver, Divemaster Vůdce malého plavidla, Zdravotnický istrnuktor ČČK.

Pravidelně se zúčastňuji odborných školení a soutěží, týkající se problematiky záchrany a vyprošťování osob. Mezi další koníčky patří vodní turistika, vysokohorská turistika, lezení, potápění, plavání, jízda na kole a lyžování.


Ivo Trháč DiS.

Vyšší zdravotnická škola – obor diplomovaný zdravotnický záchranář. Absolutorium složeno s vyznamenáním. V minulosti jsem pracoval na pozici zdravotnického záchranáře (v posádkách rychlé lékařské pomoci i rychlé zdravotnické pomoci) a řidiče sanitního vozidla u záchranné zdravotnické služby kraje Vysočina. A to na výjezdových stanovištích Třebíč a Moravské Budějovice. Momentálně jsem zaměstnán jako zdravotnický záchranář u zdravotnické záchranné služby Hlavního města Prahy.

Pravidelně se účastním soutěží profesionálních posádek záchranných služeb (Rescue ski, Rallye Revíz).

Spolupracoval jsem při lektorské činnosti výuky urgentní medicíny na LF UP v Olomouci – výuka pomocí praktických ukázek a modelových situací.

Mezi mé koníčky patří horolezectví, vysokohorská turistika, běh a vše co souvisí s mým „řemeslem“.


Tomáš Švaříček

V současné době studentem navazujícího magisterského studia na FSI VUT Brno, obor energetického inženýrství.

Jsem aktivní člověk se zájmem o všechny typy sportů, převážně adrenalinové a outdoor aktivity. Těmi hlavními jsou běh, cyklistika, lezení, potápění, plavání, swing jump, kanoistika, lyžování, VHT a první pomoc.

K první pomoci jsem se dostal přes Vodní záchrannou službu ve věku okolo 16 let, kde jsem se mimo jiné také blíže seznámil s technikou záchrany tonoucího, přístrojovým potápěním, lezením, lanovými aktivitami, ovládáním plavidel a tyto činnosti se staly mým koníčkem. Za tuto dobu jsem nabyl i různé kvalifikace, jako řidičský průkaz skupiny A, B, Průkaz vůdce malého plavidla, Záchranář na Divoké vodě, Záchranář III VZS ČČK, Potápěč P* CMAS, DOS (dobrovolná zdravotní sestra).


Štěpán Dvořák

Od roku 2001 se aktivně věnuji Vodní záchranné službě (VZS). V průběhu let jsem ve VZS získal kvalifikace “Dobrovolná sestra ČČK”,” Plavčík / Záchranář III VZS ČČK”, “Záchranář Hladinové služby VZS ČČK” a “Záchranář na divoké vodě VZS ČČK”. Při výcviku používáme i motorové čluny, takže mám “Průkaz způsobilosti vůdce malého plavidla “M””.

V roce 2002 jsem podstoupil kurz potápění a získal kvalifikaci “Potápěč P* CMAS”, kterou jsem si o dva roky později rozšířil na “Potápěč P** CMAS” a v roce 2009 k nim přibyla i “Enriched Air Nitrox Diver”.

Pro normální život mám jako většina lidí “Řidičský průkaz, skupina “B”, “C”” rozšířený o “Osvědčení profesní způsobilosti řidiče “a”, “c””.

V současnosti jsem státním zaměstnancem u Ministerstva Obrany a sloužím jako profesionální voják na vojenském letišti Náměšť nad Oslavou, kde vykonávám funkci Staršího hasiče – specialisty a istrnuktora lezení. Zároveň dálkově studuji na Masarykově univerzitě na Fakultě sportovních studií obor Speciální edukace bezpečnostních složek.

V roce 2006 jsem s partou kamarádů založil tým Off-limits.cz, se kterým podnikáme různé extrémní a adrenalinové sporty, ke kterým patří skoky z mostů, lezení, práce ve výškách, slaňování, horolezectví, potápění, speleologie, sjíždění řek, slackline a skákací boty.

Výše jmenované sporty jsou zároveň i moje zájmy, ke kterým bych ještě přidal běh, běh na lyžích, plavaní, cyklistika, lední hokej a bruslení.

Od roku 2005 programuji internetové stránky v jazycích HTML, CSS, Java Script, PHP, MySQL a rozumím základům SEO.

“Nic není nemožné!”


Ondřej Kotík

Vystudoval jsem VZŠ obor zdravotnický záchranář. Tomuto povolání se věnuji od roku 2005.

Rád se v rámci tréninku účastním různých záchranářských soutěží v ČR i zahraničí.

Dále jsem od roku 2001 dobrovolným hasičem v Křižanově.

Ve volném čase se věnuji spoluorganizování volnočasových aktivit pro děti a mládež. Pravidelně pořádáme dětské tábory a další akce (viz: www.katak-krizanov.cz).

Mezi mé koníčky patří turistika, běh, cyklistika (i na meziválečných železných ořích) snowkiting a běh na lyžích a četba novin.

„Když chceš, tak to dokážeš!“


Radka Abrahámková

Vystudovala jsem VOŠ Zdravotnickou v Brně, obor diplomovaný zdravotnický záchranář, následně pak všeobecnou diplomovanou sestru a aby toho nebylo málo, na VŠ v Praze jsem si dodělala titul Bc., obor zdravotnický záchranář.

V roce 2007 jsem nastoupila na ZZS Kraje Vysočina, pozice záchranář a zde jsem se setkala s členy budoucího Rescue Teamu.

Ráda se účastním záchranářských soutěží u nás i v zahraničí.

Mezi mé koníčky patří sport všeho druhu, cestování, četba, ale nejvíce času věnuji své rodině a přátelům.

“Koupíš cedník – teče, dáš ho opravit – necedí. – To je život…”