TZHeraltice – Yetti 2016

Víkendová akce zaměřená na poskytování první pomoci v zimě, tentokrát však za jarního počasí.


Yetti pohledem účastníka.

Ráda bych se s Vámi podělila o zážitky, nové poznatky, dobrodružství a zkušenosti z minulého víkendu.

Tato víkendová akce byla zaměřená hlavně na poskytování první pomoci za ztížených chladných podmínek, pořádaný naprosto dokonale sehranou skupinou záchranářů, kteří nám předávali vlastní zkušenosti a dovednosti na perfektně připravených modelových situacích. Tento víkend se s přesvědčením zaryl hluboko do paměti všem zúčastněným. Žádné dlouholeté teoretické studium se totiž nikdy nevyrovná praktickým zkušenostem, kterých jsme se díky Rescue Teamu Vysočina mohli zúčastnit.

Hned na uvítanou si nás účastníky prověřili jedním dokonale sehraným epileptickým záchvatem. Samozřejmě s následným vysvětlením, jak se o takového člověka správně postarat. A takové uvítání vlastně nastavilo celý průběh víkendu, který byl na modelových situacích postaven. Naučili jsme se správně ošetřit zraněného horolezce ve visu, dále jsme se blíže seznámili s podchlazením, diabetickým komatem, poraněním páteře, čistým průstřelem a v neposlední řadě se správnou masáží srdce v kombinaci s umělým dýcháním. Velice zajímavá a poučná byla záchrana tonoucího ve velmi chladné vodě, kterou si na vlastní kůži vyzkoušela celá skupina účastníků.

O těchto zkušenostech k nezaplacení by se dalo vyprávět celé hodiny, ale jak se správně říká: „Nezažiješ, neuvěříš“. Takovímto výcvikem by měl projit každý, aby pochopil a osvojil si důležité praktické dovednosti. Minulý víkend mě o tom naprosto přesvědčil.

NIKDY TOTIŽ NEVÍŠ, KDY PRVNÍ POMOC BUDEŠ POTŘEBOVAT TŘEBA ZROVNA TY!

Šárka

NOVATEK CAMERA

NOVATEK CAMERA
Obrázek 1 z 34

NOVATEK CAMERA